Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Valencia Gezilecek Yerler

Valensiya özerk bölgesinin başkenti olan aynı isimli şehir Valencia, İspanya’nın en çok turist alan şehirlerindendir. Gezip görmek, İspanyol kültürünü yakından tanımak ve sevdikleriniz ile keyifli zaman geçirmek için kusursuz bir seçim olabilir.
Valencia turu yapacak olanlar için en güzel zamanları değerlendirmeli. Size güzel bir Valencia gezilecek yerler listesi hazırlamak için birkaç tavsiyem var, gelin başlayalım.

Valencia Cathedral

Valencia gezilecek yerler listesinde ilk sırada olması gereken Valencia Cathedral (Catedral de Santa María de Valencia) 13. yüzyılda Endülüslü Araplar tarafından bir cami olarak inşa edilmiş ve ardından günümüze katedral olarak gelmiştir.

City of Arts and Sciences

6 tane devasa yapının birleşiminden meydana gelen City of Arts and Sciences (Bilim ve Sanat Şehri) modern mimarinin en iyilerinden biri olarak inşa edilmiştir. Gerçektren gördüğünüz zaman siz de hayran kalacaksınız.

Llotja de la Seda La Lonja

Llotja de la Seda La Lonja UNESCO tarafından koruma altında olan yapılardandır. Bir zamanlar ipek borsası olarak kullanılmış olan 1482 ile 1548 yılları arasında inşa edilen yapı Ortaçağ kalelerine benzerliği ile bilinmektedir.

Mercado Central

Mercado Central (Central Market) 1914 yılında yapılmıştır. Valencia’nin en büyük kapalı pazarlarındandır ve turistlerin en çok uğradığı noktaların başında gelmektedir.

Turia Bahçeleri

Valencia’nin yaşadığı büyük felaketlerin bir cennete dönüşmesi gibi harika bir sonuç veren yerdir. 81 kişinin ölümüne yol açan felaket,  5800‘ün üzerinde evin yıkılması ile birlikte Valencia’ya ciddi oranda maddi zarar da veren bu afetten sonra İspanya hükumeti böyle bir durumun tekrar yaşanmaması adına nehrin geçtiği güzergahı değiştirmeye karar vermiş. Böylelikle meydana çıkan ve nehrin bu bölümünün üstüne yapılan parkta bisiklete binebilir, yürüyüş yapabilir ve pek çok ağaç çeşidini görebilirsiniz.

Torres de Serranos

Ortaçağ’dan günümüze kalan belki de en farklı yapılardandır. 12 adet kapıdan oluşan Torres de Serranos (Ancient Town Gate) şehri kuşatmadan korumak için yapılmış olan yapıdır.

Barrio del Carmen

Barrio del Carmen tarihi şehir bölgesidir ve oldukça iyi korunmuştur. Bu bölgeyi yürüyerek gezebilirsiniz.

Malvarrosa Beach

Malvarrosa Beach mavi bayraklı efsane bir plajdır. Alboraya ve Acequia de La Cadena arasında kalan kusursuz olan bu şehir plajını kesinlikle görmelisiniz.

The Albufera Natural Park

Albufera Gölü (The Albufera Natural Park) İber Yarımadası’nda yer alan İspanya’nin en önemli sulak alanlarındandır. Doğa ile iç içe kalacağınız  ve Katalan mutfağının en güzel yemeklerini tadabileceğiniz yerdesiniz.

Calle Colón

Francisco de Mora y Berenguer tarafından 1914 yılında yapılmış olan Calle Colon, şehirde görebileceğiniz en yeni yapıdır. Gaudi’yi anımsatan çok renkli Valencialı havası ile aslında pek çok insanın buluşma noktasıdır.
Valencia Turu seçeneklerini değerlendirmek ve dilediğiniz gibi İspanya turunuzu tamamlamak için ikinci durağınız Sevilla’dan sonra Valencia olabilir.

Related posts

Bursa Saat Kulesi

Duygu Tunçer

Münih Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.