Varna Gezilecek Yerler

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Varna Gezilecek Yerler

Yazar Duygu Tunçer   /     13 Ara, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , , , , ,

Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısındaki şehri olan Varna, en keyifli yer seçenekleri ile sizi ağırlayacak olan şehirdir. Bulgaristan’ın en büyük limanının yer aldığı şehri olan Varna, idari merkez konumundadır. Şehrin en önemli geçim kaynağı tabi ki liman ve turizmdir.

Varna turları kapsamında gezip göreceğiniz en güzel yerleri değerlendirmek ve kendi tur planınızı yapmak için varna gezilecek yerler listesini hep beraber yapalım.

Varna Katedrali

Odessalı mimar Maas tarafından tasarlanan Varna Katedrali 1880-1886 yılları yapılmıştır. Varna Katedrali Papa tarafından kutsanmış bir katedraldir. Varna’ya geldiğiniz zaman kesinlikle gezip görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Sea Side Park

1878 yılına kadar dayanan geçmişi ile Astronomik Gözlemevi olarak kullanılan Varna’nın en büyük parkı olan Sea Side Parkında Ulusal Denizcilik Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ve Akvaryum bulunmaktadır.

Varna Akvaryumu

Karadeniz, tatlı su, tropikal balıklar ve su organizmaları ile dolu olan 1984 yılında açılmıştır. Keyifli bir tur planı olabilir.

Roma Hamamları

20 metre civarında olan Roma döneminden kalan yapılar, eski ismi Odessos olan kubbeli ve yükseltili yapılardır.

Varna Arkeoloji Müzesi

55 bin eserin sergilendiği, Bulgar mimar Petko Momchilov tarafından tasarlanmış olan müzedir. 15. Yüzyıl olaylarından sonra 10 Kasım 1944 tarihinde Hristiyan Haçlı ordusu ve Türklerin savaşının yani Varna savaşında Macarların bozguna uğradığı yerdir. Savaş oldukça serttir hatta Macaristan ve Polonya kralları da burada ölmüştür.

Küçük Saray

Küçük Saray, farklı ve egzotik bir bahçeye sahip olan saraydır. 1886 yılında yapılmış ve 18.yüzyıl Fransız saraylarını andırmaktadır.

Varsayım Kilisesi

St.Alexander Nevsky Katedralinden sonra ikinci büyük kilise olan Varsayım Kilisesi, Osmanlı egemenliğinden kurtuluşları onuruna yapılan bir kilisedir.

Varna gezilecek yerler listesi ve en keyifli tur seçenekleri ile Bulgaristan’ın en çok ziyaret edilen şehridir. Siz de bir Varna turu planlamak isterseniz kendiniz için en güzel tur seçimlerini yapabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*