Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm Yurtdışı Gezilecek Yerler

Venedik Gezilecek Yerler

İtalya’da birbirinden kanallarla ayrılmış ve 118 adadan oluşan, köprülerini göreni kendine hayran bırakan Venedik, en keyifli tur seçenekleri ile sizi bekliyor. Veneidk turu planlamak ve gezilecek yerler listesi yapmak için seçimlerinizi biran önce yapmalı ve en uygun tarihi kendiniz için belirlemelisiniz.Özellikle çok sıcak havalarda gitmemenizi tavsiye ederim. Daha çok bahar ayları inanılmaz rahat olacaktır. Venedik gezilecek yerler listesini gelin hep birlikte yapalım.

buyukkanal

Büyük Kanal

Tabi ki herkesin hayran olduğu ve bu güzel şehri güzel yapan en önemli detaydır, kanallar. Venedik Büyük kanal, gondol turu yapabileceğiniz ve en güzel kollarını gezebileceğiniz, şehrin en özelidir. Büyük Kanal, 3800 metrelik kanal çevresinde 13 ve 18. yüzyıllar arasında inşa edilmiş toplam 170 kadar nokta bulunmaktadır. Deniz otobüsleri ya da gondollar bu tarz turlar için tercihiniz olabilir.

San Marco Meydanı

Şehrin en ünlü ve en hareketli noktası San Marco Meydanıdır. San Marco Bazilikası, Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Dükler Sarayı, Torre dell Orologio adındaki saat kulesi ile Correr ve Arkeoloji Müzesi gezip göreceğiniz yerler arasındadır ve çevrede yer alan restoranları siz de görebilir ve güzel bir akşam yemeği için seçiminizi yapabilirsiniz.

Aziz Mark’ın Çan Kulesi

Aziz Mark’ın Çan Kulesi 99 metre yüksekliğinde, San Marco Meydanı’nda yer almaktadır. Campanile di San Marco Venice orijinal adıdır.

san-marco-bazilikasi

San Marco Bazilikası

Altınların kilisesidir. 9. Yüzyılda inşa edilmiştir. Altın heykeller, cam işlemeler ve oyma eserleri ile dikkat çekmektedir. Gördüğünüz zaman siz de hayran kalacaksınız. İstanbul’daki Ayasofya Müzesi‘nin bu kiliseye ilham verdiği söylenmektedir.Burano Adası

Rengarenk evleri ile tanıdığımız küçük balıkçı kasabası olan Burano Adası, Venedik’in en turistik ve en önemli adalarından biridir.

ahlar-koprusu

Ahlar Köprüsü

Venedik’in en bilinen yapılarından olan Ahlar Köprüsü, 1602 yılında Venedik’e son kez bakıp iç geçiren mahkumlardan esinlenerek ismini almıştır.

Murano Adası

Venedik gezilecek yerler arasında en ünlü adalardandır. Zaten Burano Adasına giden kesinlikle buraya da gelir. 1291 yılında Venedik’in cam atölyeleri Murano Adası’na taşınması ile daha da popüler hale gelmiştir.

murano-adasi

Venedik turunun ne kadar keyifli ve eşsiz olduğunu siz de gezdiğiniz zaman anlayacaksınız. Hayalinizden daha da güzle bir turu hemen planlamak için seçimlerinizi yapmalısınız. Bence kendiniz için hazırlayacağınız en güzel tur seçeneği olacaktır.

Related posts

Eskişehir’i ne zaman gezmelisiniz?

Duygu Tunçer

Kapadokya için şimdi en güzel zaman!

Duygu Tunçer

Küba Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.