Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Venedik Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

İtalya’nın en meşhur şehri olan Venedik, her yıl milyonlarca turist konuk etmektedir. Hem romantik bir tur hem de en güzel keşifleri yapmak için Venedik eşsiz güzellikte bir şehir olabilir.
Sevdiğiniz insanla Venedik’te kusursuz bir aşk tatili yapabilir ya da yepyeni bir şehri tanımak için bu turu tercih etmiş olabilirsiniz. Venedik turları ile dilediğiniz gibi gezip görebilir ve en konforlu otellerde konaklayarak her yere yakın olabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem zaten küçük bir şehir olan Venedik’i kendiniz de gezip görebilirsiniz.

Tura çıkmadan önce erken rezervasyon ile Venedik uçak bileti ve Venedik otel seçeneklerini inceleyerek en uygun olanları tercih edebilir ve daha sonra Venedik Gezilecek Yerler listesi yapabilirsiniz.

Asıl bu yazımdaki amacım ise Venedik hakkında bilmeniz gerekenler var. Bir tur planı hazırlığı içindeyseniz işte size 7 tane ipucu!

Venedik Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Dükkanlara adres sormayın!

Venedik’te  en net gördüğüm şey tabi ki dükkanlara girip adres soranlar oldu. Ancak hem dükkan sahipleri bundan bıkmış durumda hem de aldıkları ters cevaplar ile turistlerin canı sıkılıyor. Bunun için zaten yapmanız gereken şey gitmeden kendinize bir yol haritası çizmek.

Gitmeden yollar için harita üzerinden hazırlık yapın!

İşte burada devreye yapacağınız araştırmayı harita üzerinde yapmak kalıyor. Alacağınız küçük notlar ve ana meydanlara nasıl ineceğiniz konusunda size en çok yardımcı olabilecek şey tabi ki bir haritadır. Unutmayın, küçük ama güzel notlar turlarınızın daha da keyifli geçmesini sağlar.

Her yeri yürüyerek gezin

Bir şehri keşfetmek için yapılması gereken en güzle şey tabi ki yürümek. Zaten yürüyerek ulaşabileceğiniz her yer birbirine yakın. Tur dediğinizde zaten yürüyerek keyfi çıkarılan şeydir.

Turistik sezonda gitmeyin

Kesinlikle turistlerin en çok tercih ettiği zamanlarda yani yaz aylarında Venedik’e gitmeyin! Hem çok kalabalık olur hem de normalden daha pahalıya gidebilirsiniz.

Gondol turu için pazarlık yapın

Kesinlikle ilk yapmanız gereken şey gondol turudur. Özellikle gondol turu için pazarlık yapmanızı tavsiye ederim. İndirim alabilirsiniz.

Gondoldayken fotoğraf çekin

Hem bulunduğunuz anın keyfini çıkarın hem de gondoldan çevrede göreceğiniz en güzel evleri, evlerin balkonlarını ve anları fotoğraflamayı unutmayın!
İtalyan mutfağında en farklı şeylerin tadına bakın

Tabi ki yemek konusu apayrı bir konu. En güzel İtalyan lezzetleri tartışılmaz. Hem içecek hem de yemek konusunda en farklı olanların tadına birkaç farklı restoranda bakmanızı tavsiye ederim.

Venedik Gezilecek Yerler listesi yapmak için önceki yazımı  okuyabilirsiniz.

Related posts

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler

Duygu Tunçer

Mavi Bayraklı Antalya Plajları

Duygu Tunçer

İnce Minareli Medrese

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.