Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Viyana Gezilecek Yerler

Avusturya gibi farklı bir ülkenin en güzel şehirlerinden olan Viyana, her yıl konuk ettiği milyonlarca turist ile isminden oldukça sık söz ettirir.

Viyana turu kapsamında gezip göreceğiniz yerler ve daha fazlasını keşfetmek hatta sevdikleriniz ile daha da eğlenceli bir tur planlamak için kendinize bir rota çizin. Yani Viyana gezilecek yerler listesini hemen yapın ve tur da zamanınızı daha da verimli kullanın.

hofburg-sarayi

Hofburg Sarayı

13.Yüzyılda yapımına başlanmış ancak bir türlü tamamlanamamış olan Hofburg Sarayı her geçen gün daha da genişletildiği için tam olarak tamamlanmış sayılmıyor. İmparatorluk daireleri, müzeler, şapel ve kilise, Avusturya Ulusal Kütüphanesi, İspanyol Binicilik Okulu ve Avusturya başkanlık makamları bu sarayda gezip görebileceğiniz yerler arasında.

Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri

Schönbrunn Sarayı 16. Yüzyıla kadar dayanan geçmişi ile günümüzde pek çok turist konuk ediyor. Gloriette adındaki Neo-klasik sütunlar, palmiye evi, labirent, hayvanat bahçesi ile gezip görebileceğiniz  yerler arasındadır.

schonbrunn

Aziz Stefan Katedrali (Stephansdom)

Şehrin tam da kalbinde yer alan Aziz Stefan Katedrali, 1304-1433 yılları arasında gotik tarzda yapılmış olan bir katedraldir. Devler Kapısı ve Putperest Kuleler, Kule Külahı, Çinli Çatı, Singer Kapısı, Vaiz Kürsü ve Yüksek Altar katedralin en önemli bölümleri arasındadır.

Karl Kilisesi (Karlskirche)

1716-1737 yılları arasında İmparator VI. Karl’ın yaptırdığı soldaki sütun “Sadakat”, sağdaki sütun ise “Cesareti” simgelediği, heykelleri ve altar panoları ile ünlü olan kilisedir.
karl-kilisesi-karlskircheDoğa Tarihi Müzesi

Sanat Tarihi Müzesi’nin hemen karşısında yer alan Doğa Tarihi Müzesi, 1889 yılında konuklarını misafir etmeye başlamış, müze arkeoloji, antropoloji, mineraloji, zooloji ve jeoloji sergileri ile dikkat çekmiştir.

Belvedere Sarayı

1668-1745 yılları arasında  yapılan, 1683 yılında Osmanlı kuşatmasının sona erdirilmesinde büyük yeri olan ve Viyana için oldukça önemli olan bir kaledir.

karntner-caddesi

Kärntner Caddesi

Eski kent merkezi olan Kärntner Caddesi aynı zamanda alışveriş içinde muhteşem bir yerdir. En güzel mağazalar, butikler ve kafeler bu güzel meydanda sizi bekliyor. Viyana gezilecek yerler listemizdeki en önemli yerleri tamamladık. Detaylı olarak incelediğiniz zaman siz de belki de kendi rotanız üzerindeki en farklı yerleri de bu listeye ekleyecek ve tur planınızı kendiniz şekillendireceksiniz.

Related posts

Tatile Çıkmadan Önce Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

Duygu Tunçer

Kışın Evleneceklere En İyi Balayı Otelleri

Duygu Tunçer

Mevlana Türbesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.