Vize Alacaklar Bunlara Dikkat!

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Vize Alacaklar Bunlara Dikkat!

Yazar Duygu Tunçer   /     10 Nis, 2017  /     Gittim Gördüm  /     , , , , , , ,

Çıkacağınız keyifli ve güzel bir tatil için ihtiyacınız olan vize başvurusu sizi endişelendiriyor mu? Vize alacakların bilmesi gereken birkaç detay var. Nereye ne zaman gideceğiniz? Ne kadar süre kalacağınız? Evrakları nasıl hazırlayacağınız? Buna benzer daha pek çok soru varsa kafanızda, işte vize başvurusu için bilmeniz gereken detaylar.

Vize Başvuru Tarihi

Vize alacakların en çok dikkat etmesi gereken detay tabi ki vize başvuru tarihi. Yılbaşı ya da bayram zamanı için vize başvurusunda bulunacaksanız kesinlikle 2 ay önceden başvuru yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü yılbaşı zamanı kapalı olan bir konsolosluk size tatilinizi iptal ettirebilir. Bayram zamanı ise talep çok yoğun olduğu için yine aynı şekilde gecikmeler yaşayabilirsiniz.

Vize Evraklarınızı Kontrol Edin!

Vize başvurusu için gerekli olan evrakların listesini aldığınız zaman, kolayca hazırlayabilmeniz için zamanınızın olması gerekli. Öncelikle iş yeriniz ile ilgili olanları gerekli yerlerden talep edin. Onlar hazırlanıp gelene kadar fotoğrafınızı çektirin ve nüfustan gerekli evraklarınızı alın. Böylelikle ortalama en fazla 1 hafta içinde tüm detaylarınız olur ve kolaylıkla vize başvuru dosyanızı hazırlamış olursunuz.

Vize için Fotoğrafınıza Dikkat Edin!

Vize fotoğrafı çektirmeniz şart. Önceki yıllara ait fotoğraflarınızı kullanmamalısınız. Çünkü vize başvurusu sırasında en çok ret alabileceğiniz sorunların başında görsel değişiklikler geliyor.

Uçak Bileti Ve Otel Rezervasyonunuzu Erkenden Yaptırın!

Gidiş ve dönüş tarihiniz belki de vize için en önemli detaydır. Bunu kanıtlayacağınız detaylara ihtiyacınız olduğu için uçak bileti ve otel rezervasyonunuzu kesinlikle sunmalı ve güven vermelisiniz.

Schengen Vizesi hangi ülkelerde geçerli?

Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya,Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç ve İsviçre’de Schengen Vizesi geçerlidir. Schengen vizesi ile en fazla 90 gün ülke sınırlarında kalmanıza izin verilir.

Türk Vatandaşlarından Vize istemeyen Ülkeler yazı okuyarak vize sorununda kurtulabileceğiniz harika bir tatil planı yapabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*