Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Vizesiz Gidilecek En Güzel 5 Ülke

Hayalini kurduğunuz harika bir tatil planı yapmaya ne dersiniz. Genellikle yurt içi tur seçeneklerini değerlendirenler bu kez bence yurt dışı tur planı yapmalı. Vize sıkıntısı yaşayabileceğinizden korkuyorsanız eğer boşuna bu endişeler. Ne kadar da kafiyeli oldu…
Neyse işin şakası bir yana bırakalım ve aslında hayalini kurduğunuz tatil için planları yapmaya başlayalım. Vizesiz gidilen dünyanın en güzel ülkelerine kesinlikle göz atmalısınız. Özellikle yaz tatili planlarınızı bence yurt içinde kalacağınıza aynı fiyata yurt dışında da yapabileceğinizi bilmelisiniz.  Size dünyanın en çok ziyaret edilen ve hatta en çok merak edilen 5 ülkesini araştırdım. Üstelik hepsi de vize istemeyen ülkelerden.

Bosna Hersek

Balkanlarda yaklaşık 4,5 milyon nüfusa sahip sevimli bir ülkesi olan ve kendinizi evinizde hissedebileceğiniz kadar sıcak gelecek olan Bosna Hersek.

Filipinler

Güneydoğu Asya ülkesi olan Pasifik Okyanusu batısındaki, muhteşem doğası ile dikkat çeken Filipinler en harika fotoğraf karelerinin vazgeçilmezidir. 7000’den fazla küçük ve büyük adadan oluşan Filipinler vize istemiyor, benden söylemesi.

Dominik Cumhuriyeti

Karayipler’de yer alan Dominik Cumhuriyeti vizesiz gidilecek en güzel noktaların başında bence. Zaten ülkenin en önemli gelir kaynağı turizm. Doğal güzellikleri ile bir cennet olan bu ülkeyi kesinlikle görmelisiniz.

Japonya

“Doğan Güneşin Ülkesi” olarak tarih kitaplarında bile adı geçen Japonya hem büyük hem de en popüler ülkelerin başında geliyor. Mistik havası ve gezilip görülecek farklı noktaları ile teknoloji, ticaret, ekonomi ve moda konusunda isminden sıkça söz ettiren, vizesiz gidilebilecek ülkelerin başında geliyor.

Maldivler

1200 adadan meydana gelen Maldivler, hayran kaldığımız fotoğraf karelerinin vazgeçilmezi. Özellikle turistlerin daha çok balayı ve en romantik tatil planları için vazgeçilmezleri arasında ilk sırada.

Özellikle erken rezervasyon seçenekleri ile tercihlerinizi yaparsanız daha uygun fiyata tatil yapabileceğinizi de bilmelisiniz. Ayrıca Vizesiz Gidilen Ülkeler listesinden de farklı noktalar tercih edebilirsiniz.
Related posts

Yeşil Türbe

Duygu Tunçer

Valencia Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Lüksemburg Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.