Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Vizesiz Seyahat Edilecek Asya Ülkeleri

Vizesiz turlar hep en çok tercih edilen turlar arasında oluyor. Çünkü çıkılacak olan seyahat için birde vize telaşına düşmek istemiyor insanlar. Bende buna katılıyorum ama yine de gezip görmek istediğim yer için vize koşulu varsa kaçınılmaz şekilde alıyoruz.

Vizesiz gidilen Asya ülkeleri arasında hangilerinin olduğunu merak ediyorsanız, şimdi gelin göz atalım.

Singapur

Bir şehir devleti olan Singapur, ulaştırma, bankacılık, haberleşme gibi önemli geçim kaynakları ile ticaret temeline sahiptir. Aynı zamanda turizm de son yıllarda oldukça yüksek gelir sağlamaktadır.
Azerbaycan

Asya’da vizesiz seyahat edilebilecek güzel ülkelerden biri olan komşu ülke Azerbaycan, milli parkları, dağları, ovaları, ırmakları, vadileri ve biyo çeşitliliği ile çok güzel bir ülkedir.

Ermenistan

Birleşmiş Milletler üyesi olan bu ülkenin nüfusu 3.5 milyondur. Karadeniz ve Akdeniz ikliminin etkilerini görebileceğiniz harika bir yerdir.

Filipinler

7.107 ada ve adacıktan oluşan Filipinler, tamamen doğal güzellikleri ile gezip görebileceğiniz harika bir ülkedir. Gerçekten hayran kalacaksınız.

Gürcistan

Ülkeye nüfus cüzdanı ile girebileceğiniz ve hatta sadece alışveriş için bile gidebileceğiniz harika bir ülkedir. Önce Türk polisinin kontrolünden geçersiniz daha sonra Gürcü polisinin kontrolünden. Ülkemizle kaynaşan güzel bir ülkedir.

Hong Kong

90’ların sonunda Çin’e bağlı özel yönetim olan Hong Kong vizesiz gidebileceğiniz Asya ülkelerindendir. Mimari açıdan ve turistik açıdan oldukça ilginç özelliklere sahiptir.

Japonya

Doğu Asya’da yer alan güzel bir ada ülkesi olan Japonya, Asya’nın gerçekten parlayan yıldızdır. Tapınakları, farklı mutfağı, mimari, tarihi, dini ve kültürel özellikleri ile pek çok insanın dikkatini çeker.Kazakistan

Dünyadaki bağımsız Türk devletlerinden olan Kazakistan 17 milyonluk nüfusa sahiptir. Özellikle eşsiz coğrafyası ile gezilip görülecek özel bir ülkedir.

Kırgızistan

Orta Asya’nın İsviçre’si olarak bilinen Kırgızistan’ın %65 dağlardan oluşmaktadır. Özellikle kış sporları için uygun fiyatlı ve güzel bir seçim olacaktır.

Güney Kore

Güney Kore vizesiz ziyaret gidebileceğiniz bir diğer Doğu Asya ülkesidir. Tarihi, mimari ve kültürel açıdan oldukça zengindir.

 

Makao Özel İdare Bölgesi

Çin Halk Makao Özerk Cumhuriyeti ismi az duyulsa da bir zamanlar Portekiz’e bağlı bir ülkedir. Adalardan oluşur ve gerçekten doğal güzellikleri görülmeye değer.

Lübnan

Lübnan başkenti Beyrut ile en çok ziyaret edilen noktalardan olmaktadır. Bir zamanlar Fenike uygarlığının yaşadığı bu topraklar oldukça zengindir.

Maldivler

1200 adadan oluşan Maldivler, bungalov evleri, açık mavi denizi, altın rengi kumları ile tüm dünyada en çok merak edilen noktaların başında gelmektedir.

Moğolistan

Rusya ve Çin ile komşu olan Moğolistan, en çok turist başkenti Ulanbatur ile çeker. Tarih, mimari, doğal güzellikleri ile vize almadan gezip görebileceğiniz güzel bir yerdir.

Malezya

18.000 tane adanın birleşmesi ile oluşan Malezya turizmin en önemli geçim kaynağı olduğu ülkedir. 28 milyon nüfusu vardır.Tayland

En çok ziyaret edilen Asya ülkelerinden olan Tayland, dünyanın en sıcak ve en büyük şehri olarak tasvir edilen Bangkok ile en çok turist alan ülkedir.

Tayvan

Asya’da farklı bir atmosfer görüp gezebileceğiniz Tayvan,  Çin, Japonya, Filipinler’in komşusudur.

Related posts

Hamburg Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Emitt ile Dünyayı Keşfet

Duygu Tunçer

Hafta sonu nereye kaçıyoruz?

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.