Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Yakın zamanda yeryüzünden silinecek olan 5 yer!

İster dünyanın sonu deyin isterseniz de insanoğlunun dünyaya yaptığı en büyük kötülük deyin. Ama yakında yeryüzünden tamamen silinip sular altında kalacak olan yerler var. Aslında buralar cennet gibi. Hem doğal özellikleri hem de güzellikleri ile gören herkesi kendine hayran bırakacak.

Farklı yerleri görüp tanımak hatta daha sonra yok olacaklarını bile bile en güzel tur planlarını yapmak gerçekten keyifli olacaktır. Görmek isteyebileceğiniz en farklı 5 yer tavsiye edeceğim size.
Şeyseller

Balayı için kusursuz bir seçim olacaktır. Adeta bir cennet! Şeyseller erozyon nedeniyle yok olmakta ve her yıl buraya insanlar özellikle gelip bu doğal güzellikleri görmekte. Hint Okyanusu kenarında yer alan Şeyseller adalarını en azından birkaç günlüğüne ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Madagaskar Ormanları

Çizgi filmlere hatta filmlere konu olan Madagaskar, 35 yıl içerisinde yok olacağı tahmin edilen bir yer. Pek çok yangın yüzünden yakın zamanda yok olacak ve kesinlikle bu doğal cenneti en azından kaybolmadan 1 kere görmelisiniz.

Venedik, İtalya

Romantizmin başkenti olan Venedik, İtalya’da kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. Son yıllarda meydana gelen birçok sel felaketi de şehirdeki kanalların yok olmasına neden olmaktadır.

Alpler, Avrupa

Tırmanmayı ve kış sporları sevenlerin kesinlikle görmesi gereken yerlerin başında Alpler gelmektedir. 2050 yılında belki de hiç buzul kalmayacağı için Alpler‘in büyük ölçüde yok olacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Tac Mahal

Dünyanın en önemli sembollerinin başında gelen Taç Mahal, erozyon ve kirlilik sebebi ile çökebileceğini biliyor muydunuz?
İşte durum bu! Tamamen gezip görmek ve belki de hayatınızda bir daha hiç göremeyeceğiniz harika noktaları keşfetmek bu kadar kolay. Sadece en uygun olanı en keyifli seçenekler ile yakalamak mümkün. ama yeter ki zamanı kaçırmayın! Vizesiz Gidebileceğiniz Avrupa Ülkeleri yazımı da okumalısınız.

Related posts

Temmuz Ayında Gitmemeniz Gereken Yerler

Duygu Tunçer

Lapland Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Gaziantep Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.