Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Yalnız Seyahat Edebileceğiniz 3 Güvenli Ülke

Bazen yalnız seyahat etmek isteyenler, yalnız gezmek isteyenler hatta sadece kafa dinlemek için tura çıkmayı düşünenler için güzel bir araştırma yaptım. Hem güvenle seyahat edebileceğiniz hem de en keyifli zamanları geçirebileceğiniz ülkeler var.
Son zamanlarda tüm dünyayı saran terör laneti ile boğuşurken bir de gittiğiniz ülkelerde yan kesici gibi maruz kalabileceğiniz kötü olaylardan korunabileceğiniz nokta atışı yerler tercih edebilirsiniz. Mesela bu konuda size neresi en iyi diye sorsak, bir araştırma yapmadan cevap vermek zor olsa gerek.

İşte bunun için araştırdım ve tercihlerinizi yapabileceğiniz ilk 3 ülke ile karşınızdayım.

1.Yeni Zelanda

Hem keyifle gezmek hem de su sporlarının her alanını değerlendirmek için harika bir seçim, Yeni Zelanda. Surf, dalış, balık tutma, yüzme gibi etkinliklere katılabilir ve güvenli bir tur planı gerçekleştirebilirsiniz.

2.Danimarka

Tivoli bahçeleri ile ünlü olan Hollanda, mimarisi ve doğal güzellikleri ile her yıl milyonlarca insanın tercih ettiği yerdir. Güvenliğin oldukça üst seviyede olduğu ve gerçekten rahat rahat gezebileceğiniz en güzel ülkelerin başında gelmektedir.

3.İsveç

Özellikle başkent Stockholm ile harika bir tur fırsatı yakalayabileceğiniz ve mutlaka gidip görmeniz gereken yerler arasında olan İsveç‘te güvenliğin oldukça üst seviyede yer aldığı ülkelerdendir.

Kendiniz için güzel bir tur planı yapmak ve en konforlu olanı yakalamak için özellikle güvenlikli ülkeleri seçmenizde fayda var. Sizi bilmem ama benim başıma gelen birkaç olay yüzünden gerçekten ülkenizden uzakta iken kendinizi güvende hissetmediğiniz ve bu yüzden mağdur duruma düştüğünüz durumlar olabiliyor. Bunun için seçimlerinizi güvenlik konusunda en iyi olduğuna inandığınız ülkelerden yana yapabilirsiniz.
Related posts

Bayramda Günübirlik Turları Tercih Edebilirsiniz!

Duygu Tunçer

Washington DC Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

En İyi Termal Oteller

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.