Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Yunanistan Gezilecek Yerler

Resmî adı ile Helen Cumhuriyeti olan Yunanistan, turizm açısından gelişmiş bölgeleri ve adaları ile her yıl milyonlarca turist konuk eder. Türkiye, Arnavutluk, Bulgaristan ve Makedonya Cumhuriyeti ile sınır komşusudur.
Yunanistan turları kapsamında gezip göreceğiniz yerleri araştırmalı, tercihlerinizi mevsime göre ve tanımak istediğiniz bölgelere göre yapmanızda fayda vardır. Yunanistan turu için tercihlerinizi Yunan adalarından yana yapabilir ya da başkentten başlayarak rotanızı adalara doğru çevirebilirsiniz.

Atina Gezilecek Yerler

Adını tanrıça Athena’dan alan ve 3000 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Athina, , tiyatronun, demokrasinin ve dramanın doğduğu yerdir. Atina, mitolojik tanrıları, tanrıçaları ve efsaneleriyle ünlüdür. Tapınak, agora ve tiyatrolar ve olimpiyat oyunları ile meşhurdur. Herodes Attikus Tiyatrosu, Plaka’nın dolambaçlı ve dar sokakları, Pire Limanı, Poseidon Tapınağı ve Sounio Burnu kesinlikle gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Selanik Gezilecek Yerler

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve biz Türkler için oldukça önemli bir şehir olan Selanik, Yunanistan’da kesinlikle gezilip görülmesi gereken en önemli yerdir. Yunanistan’ın ikinci en büyük kenti olan Selanik’te Atatürk’ün doğduğu ev, Ayios Nikolaos Orfanos, Modiano Pazarı, Anapoli, Arkeoloji Müzesi ve Bizans Kültürü Müzesi görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Osmanlı’nın izlerini görebileceğiniz bu güzel şehirde siz de keyifli bir tur planlayabilirsiniz.

Girit Gezilecek Yerler

Akdeniz’in de en büyük 5., Yunanistan’ın en büyük ve en yüksek nüfusa sahip adası olan Girit, Akdeniz’deki doğa harikası kanyonları ile ünlüdür. Türk ve Venedik dönemlerine ait eserlerin ve yapıların bulunduğu bu eşsiz ada da hem tatil yapabilir hem de rahatlıkla gezip görebilirsiniz.

Mykonos Adası Gezilecek Yerler

Eğlenceli gece hayatı ile ünlenmiş Yunan Adasıdır. Mykonos, güzel plajları, küçük dar sokakları ve tabi ki butik otelleri ile sizi konuk edecek olan eşsiz bir adadır. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlenceleri, plajlarının hareketliliği ve Yunan mutfağının en güzle lezzetlerini burada yakalayabilirsiniz.

Santorini

Santorini Adası Gezilecek Yerler

Yunanistan’ın en meşhur ve en güzel adalarının başında gelir. O fotoğraflara konu olan mavi cübbeli beyaz taştan küçük yapıları ile Ege’nin en güzel tatil cennetlerindendir. Antik Minos Medeniyeti’nin izlerini taşıyan eşsiz güzellikteki bu ada için 4-5 gün sürecek olan güzel bir tatil planı yapabilirsiniz.

Kavala Gezilecek Yerler

Osmanlı döneminde Balkanların en önemli merkezlerinden olan Kavala, İpsala sınırına 200 km, Selanik’e ise 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Geniş meydanları, güzel binaları ve alışveriş noktaları ile bilinmektedir. Kavalalı Mehmet Ali Paşa Külliyesi, İmaret Anıtı, Kavala Arkeoloji Müzesi, Kavala Kalesi ve Tütün Müzesi gezebileceğiniz yerlerdendir.

Sakız Adası Gezilecek Yerler

Çeşme’den yalnızca bir boğaz ile ayrılan Chios – Sakız Adası, kendine has kokusu ile bilinir. Çeşme’den kalkan feribotlarla yaklaşık 45 dakikada Sakız Adası’na geçebilirsiniz. Chios Arkeoloji Müzesi, Argenti Folklor Müzesi, Chios Bizans Müzesi, Nea Moni Manastırı, Panagia Krina Kilisesi ve Apolichnoi Kalesi, Pyrgi, Μesta, Οlympoi, Κalamoti, Αrmolia, Vessa ve Αnavatos gezmeniz gereken yerler arasındadır.

Kos Adası Gezilecek Yerler

Bodrum Yarımadası’nın karşısında olan İstanköy yani Kos Adası, yazın en çok ziyaret edilen adaların başında gelmektedir. 400 yıl Osmanlı İmparatorluğu sınırları içerisinde yaşayan Kos, İkinci Dünya Savaşında Almanlarda, savaş sonunda ise Birleşik Krallık korumasında kalırken, 1947’de Yunanistan’a devredilmiştir. Böyle tarihi bir adayı gezip görmek isterseniz, Kos Gezilecek Yerler listesi yapmalısınız.
Meis Adası Gezilecek Yerler

Kaş’tan 15 dakikada feribot ile geçiş yapabileceğiniz ve oldukça küçük ama denizi tertemiz, insanları misafirperver olan harika bir adadır. Ada da 1 tane büyük otel ve birkaç pansiyon var. Deniz kenarı restoranlar inanılmaz güzel ve her yemek oldukça lezzetlidir ve tabi ki oldukça uygun fiyatlı bir adadır. Erken rezervasyon seçenekleri ile tatil planınızı daha ucuza yapmak isterseniz işte size ipucu, tatilinizi şimdi seçebilirsiniz! Erken rezervasyon ile tatil alacakların dikkatine!

Related posts

Tatile Çıkmadan Önce Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

Duygu Tunçer

Bursa Kalesi

Duygu Tunçer

Vize Alacaklar Bunlara Dikkat!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.