Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Zincirli Bedesten

Gaziantep gezilecek yerler listesinde bugün sizi bekleyen en keyifli noktalardan sonuncusundayız. Hem keyifle gezmek hem farklı bir tur planlamak hem de enerjinizi bu şehrin dört bir yanını gezeceğiniz şekilde harcamak isterseniz fırsatları kaçırmamalısınız.

zincirli-bedesten

Zincirli Bedesten işte böyle güzel bir yer. Kara Basamaklı Bedesten 18. yüzyılda Hüseyin Paşa tarafından yaptırılan ve geçmişten bugüne alışveriş noktası olarak gelen bir yerdir. Gaziantep Kunduracılar Çarşısı’nda bulunan iki katlı yapı 80 dükkândan oluşuyor. Bu yöreye ait el yapımı ve pek çok seçeneği size sunan, Zincirli Bedesten bir kapısındaki kitabede Kusiri’nin 4 mısralık şiiri yer alıyor.

Gaziantep gezilecek yerler listesi yapmaya devam ediyoruz. Hem rahat edeceğiniz hem de en keyifli zamanları yakalayabileceğiniz ve size kusursuz güzellikleri ile en güzel zamanları sunacak olan Gaziantep gibi büyüleyici şehri gezmek için planlarınızı hemen yapmalısınız.

zincirli-bedesten2

İsterseniz bir hafta sonunuzu ayırabilir, isterseniz de güzel bir haftayı planlayabilirsiniz. O zaman gezmeye ve araştırmaya devam!

Related posts

Sevilla Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

İnbaşı Mağarası

Duygu Tunçer

Lüksemburg Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.