Zincirli Bedesten

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Zincirli Bedesten

Yazar Duygu Tunçer   /     23 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , , ,

Gaziantep gezilecek yerler listesinde bugün sizi bekleyen en keyifli noktalardan sonuncusundayız. Hem keyifle gezmek hem farklı bir tur planlamak hem de enerjinizi bu şehrin dört bir yanını gezeceğiniz şekilde harcamak isterseniz fırsatları kaçırmamalısınız.

zincirli-bedesten

Zincirli Bedesten işte böyle güzel bir yer. Kara Basamaklı Bedesten 18. yüzyılda Hüseyin Paşa tarafından yaptırılan ve geçmişten bugüne alışveriş noktası olarak gelen bir yerdir. Gaziantep Kunduracılar Çarşısı’nda bulunan iki katlı yapı 80 dükkândan oluşuyor. Bu yöreye ait el yapımı ve pek çok seçeneği size sunan, Zincirli Bedesten bir kapısındaki kitabede Kusiri’nin 4 mısralık şiiri yer alıyor.

Gaziantep gezilecek yerler listesi yapmaya devam ediyoruz. Hem rahat edeceğiniz hem de en keyifli zamanları yakalayabileceğiniz ve size kusursuz güzellikleri ile en güzel zamanları sunacak olan Gaziantep gibi büyüleyici şehri gezmek için planlarınızı hemen yapmalısınız.

zincirli-bedesten2

İsterseniz bir hafta sonunuzu ayırabilir, isterseniz de güzel bir haftayı planlayabilirsiniz. O zaman gezmeye ve araştırmaya devam!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*